Jak odkwasić organizm?

Proces oczyszczania i odkwaszania organizmu należy realizować regularnie. To pozwoli nam utrzymać kondycję układu trawiennego i jelitowego na najwyższym poziomie. W przeciwnym wypadku możemy narazić nasz organizm na wystąpienie dyskomfortu i problemów związanych z całym układem pokarmowym.

Detoksykacja organizmu, czyli jak pozbyć się szkodliwych substancji?
Oczyszczanie organizmu z toksyn musimy realizować średnio raz na kwartał. Detoks pozwala pozbyć się wszelkich szkodliwych substancji, które mimowolnie dostarczamy do organizmu. Wszak, szkodliwe substancje są dosłownie wszędzie: w glebie, wodzie, powietrzu oraz pożywieniu. Ich eliminacja z naszego życia jest zatem praktycznie niemożliwa.

Proces oczyszczania organizmu można przeprowadzić dwiema metodami. Pierwszą z nich są klasyczne diety oczyszczające. To głodówkowe rozwiązania, które cechuje bardzo wysoka skuteczność. Niestety, bywają skrajnie niebezpieczne dla naszego organizmu – doprowadzają do silnego osłabienia. Druga metoda jest zdecydowanie bardziej komfortowa w zastosowaniu. Detoks można bowiem przeprowadzić poprzez suplementację odpowiednich preparatów. Najlepszym tego przykładem jest błonnik witalny – substancja nie podlegająca trawieniu przez enzymy trawienne. Błonnik pęcznieje w jelitach i pochłania wszelkie szkodliwe substancje, a następnie jest wydalany z organizmu.

Odkwaszanie organizmu, czyli jak uzyskać równowagę kwasowo-zasadową w organizmie?
Optymalne pH to takie, które zawiera się w przedziale od 7,35 do 7,45. Gwarantuje ono równowagę, brak dyskomfortu trawiennego, bólów brzucha czy uczucia kwasowości w ustach.

Kiedy pH jest różne od podanych powyżej wartości, należy podjąć trudy przywrócenia równowagi kwasowo zasadowej. Poziom pH możemy zweryfikować dzięki specjalnym testom dostępnym w aptekach.

Proces odkwaszania organizmu można zrealizować poprzez zastosowanie odpowiedniej diety zasadowej, stosowanie domowych receptur (soda oczyszczona, ocet jabłkowy, sok z cytryny) oraz suplementację środków takich jak Spirulin Plus.

Jak działa SpirulinPlus? Opinie.
Najlepszą rekomendacją dla skuteczności konkretnych preparatów są opinie na jego temat. Poniżej publikujemy kilka treściwych, znalezionych na popularnych forach traktujących o zdrowiu i urodzie.

Forum ZDROWIEIURODA.pl, użytkownik Karmel63 napisał:

Jeśli odkwaszać organizm to tylko i wyłącznie za sprawą spiruliny lub chlorelli. To efektywne środki pozwalające błyskawicznie przywrócić równowagę kwasowo-zasadową. Osobiście, bardzo cenie sobie preparat Spirulin Plus – jego efektywność stoi na naprawdę wysokim poziomie.

Forum WIZAZ.pl, użytkowniczka Kasia17 napisała:

Podobnie jak wyżej, odkwaszam organizm regularnie. Z tymże, stosuje Spirulin Plus. IMO, nie ma lepszego preparatu niż on. Właściwie, to jedno opakowanie na pół roku to dostateczna profilaktyka w moim przypadku, a uwierzcie – nie za bardzo dbam o swoje odżywianie i dietę.

Forum STYLISTKA.pl, użytkowniczka Martula77 napisała:

Zdecydowanie najefektywniejszym i najwygodniejszym sposobem na odkwaszanie są suplementy. Soda oczyszczona czy ocet jabłkowy mógł być stosowany dekadę temu. Teraz, taki Spirulin Plus zdecydowanie szybciej, bezpieczniej i wygodniej działa.

Portal PoradnikZdrowie.pl, użytkownik Kocur napisał:

Również stosuję suplementy diet na oczyszczanie i odkwaszanie. Najwyżej cenie sobie Spirulin Plus. To dosyć droga pozycja, ale nic innego nie działa tak szybko i tak skutecznie, dlatego też nie żąl mi żądnej wydanej złotówki.

Forum abczdrowie.wp.pl, użytkownik Tymka21 napisała:
Miałam okazję stosować Spirulin Plus. To, co mogę powiedzieć o tym preparacie to na pewno, że jest skuteczny. Czy warty swojej ceny? W mojej ocenie jak najbardziej. W końcu, to środek o szerokim spectrum działania. Nie tylko odkwasza organizm, ale także reguluje poziom złego testosteronu we krwi oraz poprawia samopoczucie.

A Ty drogi czytelniku/czytelniczko – co sądzisz o tym preparacie? Zachęcamy do komentowania i opiniowania sposobów na eliminację zakwaszenia organizmu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*