Jak wyeliminować chrapanie? Przyczyny, sposoby i dlaczego nie można lekceważyć chrapania?

Jak wyeliminować chrapanie

Wiele osób narzeka na jakość swojego snu. Problemy ze snem, bezsenność i chrapanie – to dolegliwości, które mają ogromny wpływ na nasze zdrowie. Dzisiaj, pragniemy skoncentrować się na akustycznym zjawisko, a mianowicie – chrapaniu. Wszakże, jest jedną z głównych przyczyn tzw. bezdechu sennego – epizodycznych przerw w oddychaniu.

Chrapanie – dlaczego nie warto lekceważyć?

Medycyna zna przypadki w których chrapanie było jedną z przyczyn zawału serca oraz udaru mózgu. Z tego też względu, nigdy nie należy ignorować, tej z pozoru błahej przypadłości. Leczenie chrapania powinno być absolutną koniecznością.

Dlaczego chrapiemy?

Dlaczego chrapiemy

Chrapanie to zjawisko akustyczne, które wynika ze zbyt dużej ilości dwutlenku węgla nagromadzonej w organizmie. W momencie kiedy powstają niedrożności, wymiana tlenowa jest mocno ograniczona. W przypadku gdy CO2 jest zbyt dużo w kanałach oddechowych, organizm wysyła do mózgu sygnał, a ten pobudza dodatkowe mięśnie, których praca sprzyja powstawaniu charakterystycznego zjawiska.

Pochrapywanie powinno być pierwszym sygnałem alarmowym, że coś jest nie tak. Przyczyn niedrożności może być wiele, między innymi:

  • Nieprawidłowa budowa górnych dróg oddechowych
  • Palenie papierosów
  • Picie alkoholu
  • Niewłaściwa dieta
  • Brak aktywności fizycznej (siedzący tryb życia)

Jak wyeliminować chrapanie?

Leczenie chrapania na całe szczęście jest jak najbardziej możliwe. Można je realizować zarówno „na własną rękę”, jak i w konsultacji ze specjalistą – laryngologiem

W leczeniu chrapania zastosowanie znajdują:

  • Aparaty na chrapanie – urządzenia odpowiadające za ciśnienie powietrza w kanałach oddechowych.
  • Środki farmakologiczne – tzw. tabletki na chrapanie, których celem jest udrożnienie kanałów oddechowych.
  • Domowe receptury – poprawa komfortu snu, lepsza dieta, rezygnacja z używek, przygotowanie sypialni.

Snoran Plus – suplement na chrapanie. Czy warto?

Chrapanie to dolegliwość, która nie powinna być lekceważona. Wszak, nieleczenie chrapania może skutkować zaburzeniami oddychania podczas snu (tzw. bezdech senny), których konsekwencją może być nawet zgon.

W dzisiejszych czasach chrapanie w wielu przypadkach można wyeliminować na własną rękę, przy wykorzystaniu nieinwazyjnych metod. Najlepszym tego przykładem jest Snoran Plus (https://snoranplus.pl) – suplement diety na chrapanie.

Snoran Plus to preparat cieszący się bardzo dużą popularnością. Z tego też względu znalezienie opinii na jego temat nie było zbyt trudne. Postanowiliśmy przytoczyć kilka z nich, aby rozwiać Państwa wątpliwości co do skuteczności Snoran Plus.

suplement na chrapanie

Jacek, 46 lat, Poznań
Chrapię odkąd pamiętam. Sięgnąłem po Snoran Plus przypadkiem, z polecenia znajomego. Jak się okazuje, to naprawdę działa. Suplement diet, pozwolił mi mocno ograniczyć chrapanie. Jestem w trakcie suplementacji drugiego opakowania. Według producenta po trzech miesiącach (=trzech opakowaniach) chrapanie powinno całkowicie ustać.

Karina, 27 lat, Wąglikowice
Stosowałam Snoran Plus jakiś czas temu, co pozwoliło mi całkowicie pozbyć się problemu chrapania. Dzięki temu środkowi poprawił się również komfort mojego snu. 

Lucjan, 66 lat, Zabrze
O konsekwencjach wynikających z chrapania dowiedziałem się niedawno. Od razu postanowiłem coś z tym zrobić. Początkowo stosowałem preparaty w formie sprayów. Niestety, działały tylko doraźnie. Problem powracał. Po zastosowaniu Snoran Plus udało się trwale usunąć problem. Nie chrapię od 6 miesięcy.

Katarzyna, 36 lat, Krynica Morska
Stosowanie Snoran Plus zalecił mi znajomy lekarz. Jak się okazało – to był prawdziwy strzał w 10-tkę. Wyeliminowałam chrapanie ze swojego życia w półtora miesiąca. Nie ma po nim ani śladu. Ja śpię lepiej, a i mąż tak nie narzeka na wydawane przeze mnie dźwięki ;-).

Nadal masz wątpliwości? Odwiedź snoranplus.pl by dowiedzieć się o Snoran Plus jeszcze więcej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*