Pielęgnacja włosów farbowanych

O kobietach nie bez powodu mówi się jako płci pięknej. Wszak, Panie bardzo wielką uwagę przykładają do tego jak się prezentują. Zabiegi pielęgnacyjne to codzienność, która ma poprawić atrakcyjność.

Kobiety dużą uwagę przykładają do pielęgnacji swoich włosów. Nie ma w tym nic dziwnego – włosy to jeden z najważniejszych elementów kobiecej urody. Dzisiaj, pragniemy przedstawić poradnik na temat pielęgnacji włósów po farbowaniu.

Jak pielęgnować włosy farbowane?

Rozjaśnianie włosów wpływa na ich kondycję, dlatego wymagają one szczególnej pielęgnacji i odżywiania. O osłabione, wysuszone włosy trzeba dbać ze szczególną starannością. Poniżej prezentujemy opis trzech podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych.

Mycie włosów farbowanych

Włosy rozjaśniane wymagają pielęgnacji niezbyt silnymi detergentami. Wybrany preparat do codziennej pielęgnacji powinien być delikatny, bowiem jego celem jest tylko odświeżenie włosów. Dlatego też, w tym celu można skorzystać z odżywki wzmacniającej (zastępczo dla szamponu) lub produktów przeznaczonych dla dzieci (charakteryzują się delikatnością i brakiem silnych detergentów). Częstotliwość mycia delikatnym szamponem nie ma znaczenia. Istotne jest jednak używanie silniejszych detergentów, które powinno zostać ograniczone do 1-2/tydzień.

Odżywianie włosów farbowanych

Odżywianie włosów farbowanych powinno być procesem regularnym. Można zarówno korzystać z odżywek zmywalnych, jak i niezmywalnych. Istotnym jest jednak to, by kosmetyk był przeznaczony do włosów jasnych.

Mówiąc o odżywianiu, nie należy zapominać także o olejowaniu, celem ochrony włosów. Sugerujemy wykorzystywać oleje o naturalnej barwie, wszelkiego rodzaju kolorowe oleje mogą powodować przebarwienia. Ponadto, odżywianie włosów powinno zachodzić także od wewnątrz. Dieta bogata w cynk i inne minerały oraz witaminy dodatkowo wzmocni włos, co poprawi intensywność koloru oraz ich wytrzymałość.

Stylizacja włosów farbowanych

Zabiegi stylizacyjne, takie jak – kręcenie loków, prostowanie włosów, czy suszenie powinny zostać ograniczone. Kondycja włosów po farbowaniu nie jest najlepsza. Wysoka temperatura nie sprzyja jej poprawie. Zdecydowanie korzystniej jest wykorzystać stylizatory w postaci żelów, jedwabiu, brylantyny czy pianki.

Jak zapobiegać dalszym zniszczeniom?
Proces koloryzacji, nawet najlepiej przeprowadzonej – ma ogromny wpływ na kondycję włosa. W związku z tym, że nasze włosy ulegają degradacji – musimy ograniczyć wpływ negatywnych czynników. O czym mowa?

 1. Zrezygnuj z solarium.
  Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę, że solarium ma negatywny wpływ nie tylko na naszą skórę, ale także włosy. Należy całkowicie z niego zrezygnować.
 2. Ogranicz ekspozycję włosów na słońce
  Promieniowanie UV ma degradujący wpływ na nasze włosy. W lecie, kiedy słońca jest najwięcej, polecamy korzystać z kapeluszów i hust, celem ograniczenia ekspozycji na słońce.
 3. Zmień suszarkę
  Suszarka z gorącym nawiewem może wylądować w koszu. Zbyt ciepłe powietrze negatywnie wpływa na włosy i doprowadza do licznych zniszczeń.
 4. Zrezygnuj z prostownicy
  Prostownica z funkcją jonizacji i specjalną powłoką ochronną? Owszem, to lepsze rozwiązanie, ale nie gwarantujące skuteczności na najwyższym poziomie.
 5. Inwestuj w lepsze kosmetyki
  Na półkach w drogeriach jest mnóstwo różnych kosmetyków. Ich jakość jest bardzo różna. Wybieraj tylko te, które są wolne od silnych detergentów i niebezpiecznych składników. Niestety, wiąże się to z większym kosztem.
 6. Pozwól odpoczywać swoim włosom
  Bezustanne farbowanie włosów może skutkować poważnymi zniszczeniami. Pozwól swoim włosom raz na jakiś czas odpocząć od farb i innych silnych środków.
 7. Korzystaj z naturalnych sposobów na włosy
  Skrzyp polny, pokrzywa, jajka czy miód – każdy z tych składników ma dobroczynny wpływ na włosy. Korzystaj z nich regularnie, a szybko zobaczysz ile zyskują Twoje włosy!
 8. Ogranicz stylizatory chemiczne
  Żel, pianka czy lakier do włosów to skuteczny, acz niekoniecznie zdrowy stylizator. Ogranicz ich wykorzystywanie do minimum.
 9. Zrezygnuj z mocnych upięć
  Mocne upięcia włosów doprowadzają do dużych naprężeń i stanowią jedną z głównych przyczyn nadmiernego wypadania włosów. Zaleca się korzystać ze stylizacji w których nasze włosy są swobodne.
 10. Masuj skórę głowy
  Nie zapominaj o skórze swojej głowy. To właśnie od niej się wszystko zaczyna. Aby poprawić ukrwienie – regularnie masuj skórę głowy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*