Zielona herbata – właściwości, leczenie, opinie

Ostatnimi czasy coraz więcej osób zmuszonych jest do podjęcia trudów odchudzania. Nadwaga jest bowiem problemem, który dosięga jeszcze większej liczby osób. Szacuje się, że z tym problemem walczyć może nawet do 50% społeczeństwa. Do najważniejszych przyczyn nadwagi zaliczamy niewłaściwe odżywianie oraz brak aktywności fizycznej, czyli podstawowe elementy zdrowego trybu życia.

Sposób na odchudzanie – zielona herbata?

Prowadzenie zdrowego trybu życia wiąże się między innymi z koniecznością stosowania suplementów diet. To właśnie za ich sprawą, nasza dieta staje się pełnowartościowa i zdrowa. Jednym z najlepszych przykładów tego typu środków jest zielona herbata – preparat, który wykazuje właściwości wspomagające pracę całego układu trawiennego.

Susz ziołowy z zielonej herbaty bardzo często wykorzystywany jest w procesach odchudzających. To w zasadzie nie może dziwić, wszakże – zielona herbata to produkt o działaniu przyśpieszającym metabolizm. Szybsze tempo przemiany materii pozwala na nieodkładanie się materiału zapasowego, tudzież tkanki tłuszczowej. Co więcej – zielona herbata ma wpływ na łaknienie (ogranicza je).

Korzyści ze stosowania zielonej herbaty jest oczywiście więcej, między innymi:

  • działanie pobudzające organizm
  • działanie wzmacniające organizm
  • działanie usprawniające pracę układu krwionośnego

Zielona herbata – inne właściwości

Choć zielona herbata znana jest głównie z działania odchudzającego, to liczba jej właściwości jest znacznie dłuższa. Susz ziołowy z zielonej herbaty poprawia również:

  • pracę układu krwionośnego (obniża ciśnienie krwi)
  • kondycję zębów (chroni przed próchnicą)
  • profilaktykę przeciwnowotworową

Nie mniej jednak, cała popularność zielonej herbaty, to wynik przede wszystkim pozytywnego wpływu na układ pokarmowy. Preparat ten przyśpiesza procesy przemiany materii i wpływa na zmniejszenie apetytu.

Zielona herbata – ile mogę schudnąć?

W Internecie można znaleźć liczne opinie i recenzje zielonej herbaty. Preparat ten jest zwykle wykorzystywany jest wspomagacz procesów odchudzających. Z jakim skutkiem?

Konsumenci osiągają bardzo zróżnicowane wyniki. W dużej mierze zależą one oczywiście od diety oraz treningu. Nie mniej jednak, suplementacja zielonej herbaty może zwiększyć efektywność tychże procesów o kilkanaście-kilkadziesiąt procent.

Zielona herbata – jak stosować i dawkować?

Zielona herbata zwykle przygotowywana jest w formie naparu, aczkolwiek – coraz częściej spotkać się można z gotowymi suplementami (ekstrakt z zielonej herbaty w kapsułkach).

Zieloną herbate należy stosować dwa razy na dobę (najlepiej przy posiłku). Napar z 2-3 małych łyżeczek parzymy 8-10 minut. Najlepiej pić przyprawioną (miodem lub innym słodzikiem).

Zielona herbata – gdzie kupić?
Zielona herbata to jeden z najlepiej dostępnych suplementów diet. Znaleźć go możemy między innymi w supermarketach, sklepach ze zdrową żywnością, czy Internecie.

Zielona herbata – dobrym pomysłem na odchudzanie?

Zielona herbata jest mocno niedocenianym produktem. Mimo naprawdę wysokiej skuteczności niewiele osób po nią sięga. Wynika to między innymi z faktu, iż nie jest to preparat szeroko reklamowany. Bardzo trudno doszukiwać się reklam w telewizji i innych mediach.

Skuteczność zielonej herbaty jest bardzo wysoka. Można wręcz zaryzykować stwierdzeniem, że nie jest niższa, aniżeli ma to miejsce w przypadku innych środków (znacznie droższych).

Zaletą zielonej herbaty jest jej dostępność i cena. Kupimy ją w niemalże każdym supermarkecie. Jej cena zwykle nie przekracza kilku złotych (5-10 złotych za zapas na jeden miesiąc). Żaden inny, tak skuteczny środek na odchudzanie nie jest dostępny w takiej cenie.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*